درمان دندان درد شدید

اگر شما با درد دندان برای بیش از یک روز روبرو شدید، در اسرع وقت با دندان پزشک برای تشخیص و درمان دندان درد ملاقات کنید. هر چه این ملاقات به تاخیر انداخته شود، مشکل شما شدت بیشتری پیدا خواهد کرد. اگر درد دندان درمان نشود، ناحیه پالپ داخل دندان ممکن است دچار عفونت شود. این مشکل معمولاً باعث ایجاد آبسه دندان می شود که درد شدید و مداوم را برای فرد به همراه دارد.

درمان دندان درد شدید

 

کیست از شایع ترین دلایل دندان درد کودکان گیر کردن غذا در بین دندان ها است و ممکن است با بروز این حالت کودک از درد دندان شکایت کند. بنابر این در صورتی که کودک شما اظهار دندان درد کرد، اولین کاری که باید بکنید این است که دندان های کودک خود را (خصوصا در جایی درد احساس می شود) به دقت بررسی کنید. سعی کنید تکه گیر کرده غذا دربین دندان ها (در صورت وجود) پیدا کنید و با استفاده از نخ دندان آن را به آرامی از بین دندان ها خارج کنید. در صورتی که تکه غذا در بین دندان ها مشاهده نکردید، قدم بعدی این است که به دنبال علائم ترک خوردگی، شکستگی دندان، خورد شدن یا جدا شدن پر کردگی های دندان یا پوسیدگی دندان باشید.

 

می توانید برای تسکین موقت درد از داروهای مسکن که مصرف غیر تجویزی آن ها مجاز است استفاده کنید اما مطمئن شوید که از دوز مناسبی از دارو استفاده می کنید، کودکان باید با توجه به وزن و سن خود دارو مصرف کنند. مصرف آسپرین بدون تجویز پزشک می تواند خطر ابتلای بیمار به سندرم Reye را داشته باشدو این بیماری به سیستم عصبی کودک حمله می کند. بنابراین از مصرف آسپرین برای تسکین درد، بدون تجویز پزشک خودداری کنید.

استفاده از داروی مسکن تنها برای تسکین موقتی درد تا هنگام رساندن کودک به مطب بهترین دکتر دندانپزشک می باشد. در صورت مشاهده دندان درد در کودک خود می توانید برای دریافت مشاوره با کلینیک ما تماس بگیرید.

در صورت ادامه پیدا کردن درد دندان بیش از دو ساعت، مشاهده علائم پوسیدگی مانند لکه های قهوه ای روی دندان و یا مشاهده برجستگی های قرمز یا زرد روی لثه کودک، فورا به کلینیک دندانپزشکی مراجعه نمایید.